Minikoparka

Minikoparki to funkcjonalne maszyny budowlane, gwarantujące wysoką wydajność działania przy robotach ziemnych małej i średniej wielkości. Wykorzystuje się je przede wszystkim na działkach o niewielkiej powierzchni, np. przy układaniu i naprawie różnego typu instalacji podziemnych. Co przemawia na korzyść minikoparek?

Jakie są ich zalety?


Niższe ryzyko uszkodzeń maszyny i otoczenia. Typowa minikoparka to maszyna o wiele mniejsza od popularnej koparki pełnowymiarowej. Z tego względu jest znacznie bardziej zwrotna i mobilna. Poruszanie się za jej pomocą nie nastręcza trudności operatorom, niezależnie od stopnia ich doświadczenia. W efekcie, przejazdy minikoparką stwarzają niższe ryzyko uszkodzenia elementów otoczenia – szczególnie wtedy, gdy roboty są wykonywane na obszarach o dość ograniczonej przestrzeni.


Możliwość pracy na terenach podmokłych.
Ogromnym atutem profesjonalnej minikoparki jest możliwość jej wykorzystania na terenach podmokłych. Małe gabaryty, niska waga i wspomniana już mobilność powodują, że maszynie niezwykle trudno się zapaść oraz ugrzęznąć w ziemi. To inaczej niż w przypadku koparek standardowych, gdzie zjawisko zapadania w gruncie jest powszechne, na czym cierpi nie tylko sama maszyna, ale również jakość i tempo przeprowadzanych prac budowlanych.